Ankara Noter Onaylı Tercüme

Ankara Noter Onaylı Tercüme

Ankara Noter Onaylı Tercüme: Güvenilirliğin ve Resmiyetin Garantisi

Tercüme, günümüzde küreselleşmenin artmasıyla birlikte daha da önemli hale gelmiştir. Farklı diller arasında iletişimi sağlamak ve kültürel engelleri aşmak için tercüme hizmetlerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Ancak, özellikle resmi belgelerin tercümesinde güvenilirlik ve resmiyet önemli bir husustur. İşte tam da bu noktada, Ankara Noter Onaylı Tercüme hizmetleri devreye girer.

Noter Onaylı Tercümenin Önemi: Ankara’da noter onaylı tercüme, resmiyeti ve güvenilirliği garanti eder. Bu hizmet, noterler tarafından onaylanan tercümelerin resmiyetini belgeleyerek, belgenin geçerliliğini artırır. Özellikle hukuki belgeler, akademik transkriptler, doğum ve evlilik belgeleri gibi resmi belgelerin tercümesinde noter onayı gereklidir.

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Noterde tercüme ile ilgili yemin zaptı tutulmuş yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belgelerinizin noter tarafından onaylanarak yapılan çevirinin resmiyet kazanması işlemidir.

Noter Yeminli Tercüman Unvanı Nasıl Elde Edilmektedir?

Yurtdışında veya Türkiye’de yabancı dil eğitimi veren üniversite mezunları diploma, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, kimlik fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafı ile noterliğe müracaat eder. Başvuru yaptığı noterlik tarafından belgeler incelenip, uygun görüldüğü takdirde yemin zaptı hazırlanır. Ardından Noter huzurunda yemin zaptı müracaat eden kişi tarafında okunur. Daha sonra bahse konu yemin zaptı müracaat eden ve noter tarafından imzalanır. Böylece müracaat eden kişi Yeminli Tercüman unvanına sahip olur.

Noter Onayı Esnasında Evrakın Aslının Görülmesi Gerekli Midir?

Belgeleriniz fotokopisi ile onaylanacaksa Noter çevirisi yapılan evrakın görmek isteyebilmektedir. Ama çoğu zaman evraklar aslı ile onaylanmaktadır.

Hangi Evraklar Aslı ile Hangi Evraklar Fotokopisi ile Onaylanmaktadır?

Tek seferlik alınabilen evraklar fotokopisi ile onaylanmaktadır. Fakat rahatça ve sürekli alınabilen evraklar aslı ile yani ıslak imzalı hali ile onaylanmaktadır.

Aslı ile onaylanan evraklara örnek;

– Vekaletname
– Muvafakatname
– Adli Sicil Kaydı
– İkametgah Belgesi
– Okul Transkripti
– Nüfus Kayıt Örneği
– Yurt dışından gelen apostilli belgeler gibi

Fotokopisi ile onaylanan evraklara örnek;

– Diploma
– Kurs Bitirme Belgesi
– Pasaport
– Kimlik
– Özgeçmiş
– Evlilik Cüzdanı
– Ehliyet gibi

E-devlet Aracılığıyla Alınan Belgelerin Noter Onay İşlemi Nasıldır?

E-devlet aracılığı ile alınan belgelerin çevirisi yapılmadan önce herhangi bir noterlikte doğrulmasının yapılması gerekmektedir. Noterlik tarafından doğrulaması yapılan evrakın arkasına doğrulama şerh yazısı noterlik tarafından evrakın arkasına eklenmektedir. Daha sonra eklenen doğrulama şerhi ile birlikte evrakın tercümesi yapılmaktadır. Ardından noter onayı işlemi yapılmaktadır.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatları

Noter onaylı tercüme fiyatları yeminli tercüme ücreti + ilgili noterlik tarafından belirlenen noter onayı ücreti şeklinde hesaplanmaktadır.

Ankara noter onaylı tercüme hizmetimizden yararlanmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara noter onaylı tercüme hizmeti kapsamında çevirisi yapılan evraklarınız Ankara 41. Noterliği tarafından onaylanmaktadır.

#Ankara Noter Onaylı Tercüme #Ankara Noter Tasdikli Tercüme

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?