Faaliyet Alanlarımız

Ticari Danışmanlık

Yabancı Yatırımcılara Yönelik Danışmanlık

Türk Ticaret Kanunu kapsamında yabancı uyruklu şirketlerin Türkiye’nin herhangi bir ili veya ilçesinde doğrudan yatırım yaparak; her türlü şirket kuruluşu serbesttir. Yabancı yatırımcılar da yerli yatırımcılar gibi eşit haklara sahiptir. Yeni şirket kuruluşu, hisse devri, devlet desteklerinden faydalanmak için Ankara Ticari Danışmanlık firması olan B.S.İ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri‘nden destek isteyiniz.

Yazılı
Tercüme

Hukuk, Ticari, AkademikBilimsel, Teknik ve Edebi alanda kaliteden ve profesyonellikten ödün vermeden yazılı doküman ve belgeleriniz uzman tercüman kadromuz ile tercüme edilmektedir.
Ayrıca başta yeminli pasaport çevirisi, diploma çevirisitranskript çevirisiadli sicil kaydı çevirisi, vekaletname çevirisiapostil tercümesibekarlık belgesi çevirisi gibi birçok resmi evrakın yazılı çevirisi noter onaylı olarak yapılmaktadır.

Simultane
Tercüme

Simultane Tercüme, sözlü bir iletinin konuşmacı ile eş zamanlı olarak ve uygun teknik donanımdan yararlanılarak hedef dile aktarılmasıdır. Tercüman, kendisi için hazırlanmış özel kabinde, kulaklık yardımıyla konuşmacının söylediklerini dinler ve Tercümeyi mikrofon aracılığıyla eş zamanlı olarak dinleyicilere aktarır. Bu yöntemle konuşmacının cümleleri eksiksiz olarak tercüme edilir ve Tercüme, konuşma ile neredeyse aynı anda iletilmiş olur. Uluslararası bir konferansa eve

Ardıl
Tercüme

Bir konuşmanın ya da metnin söylendiği ya da yazıldığı andan daha sonra gerçekleşen çeviriye verilen isimdir. Tercüman, konuşmacının söylediklerini not alır ve daha sonra da diğer dile sözlü olarak aktarır. Konuşmacı her 3-5 cümle de bir durur,  bu kapsamda

Şöförlü V.I.P
Araç Kiralama

Ülkemize ziyarette bulunacak veya bulunan resmigayri resmi heyetler ve misafirler için şoförlü VIP araç kiralama hizmeti verilmekte olup, siz değerli iş ortaklarımıza güler yüzlü ve güvenli ayrıca uygun fiyatlar ile hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.

Sigorta
İşlemleri

Sağlık sigortası ile tüm anlaşmalı sağlık kurumlarında yatarak tedavi giderleri limitsiz, elden ödemeli sağlık kurumlarında ise yıllık 20.000 TL limit ve %20 sigortalı katılım payı ile karşılanmaktadır. Ayakta tedavi giderleri ise yıllık 2.000 TL limit ve  %40 sigortalı katılım payı ile karşılanır.

Edebi
Tercüme

Makale, Şiir, Roman, Tiyatro, Tarih, Sanat, Sanat Tarihi, Turizm alanında ki edebi metin ve kitapların Türkçeye ve Türkçeden diğer dillere tercüme edilmesini kapsamaktadır.

Hukuki
Çeviri

Hukuk çevirisi ile ilgili alanında uzman tercüman kadromuz bu alanda sizlere profesyonel tercüme hizmeti sunacak ve projeleri  yönetecek bilgi, uzmanlık ve deneyime sahiptir.

Teknik
Çeviri

Makale, Şiir, Roman, Tiyatro, Tarih, Sanat, Sanat Tarihi, Turizm alanında ki edebi metin ve kitapların Türkçeye ve Türkçeden diğer dillere tercüme edilmesini kapsamaktadır.

Ticari Çeviri

İhale şartnameleri, uluslararası ticaretle ilgili bilgi, belge, kanun ve yönetmelikler, yazışmalar, ithalat – ihracat yazışmaları, İş mektupları, şirket sunumları, Muhasebe,

Ticaret alanında uzman kadromuz ile profesyonel ticari çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Tıbbi Tercüme

Tıp alanındaki tüm konular ile eczacılık ve medikal alanları da kapsayan çevirilerdir. Tıbbi Terimler ve Tıbbi Terminoloji diğer tüm çeviri alanlarına göre daha farklıdır. İnsan sağlığı ile doğrudan ilintili olan bu alanda yapılan

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?