Fransızca Yeminli Tercüme

Fransızca Yeminli Tercüme

Fransızca Yeminli Tercüme

Fransızca Yeminli Tercüme – En Küresel Dil?

Fransızca yeminli tercüme 

En küresel dil nedir?

Bu cevaplanması zor bir soru. Mandarin Çincesi dünyadaki en çok konuşmacıya sahiptir. İspanyolca çok geride kalıyor. İngilizce üç numarayı alır. İngilizce, lingua franca olarak kabul edilmektedir.

Peki ya Fransızca?

Şu anda, Fransızca dünya dillerinde altıncı sırada yer almaktadır. (Mandarin, İngilizce, İspanyolca, Hintçe ve Arapçanın arkasında). Fransızca için kesinlikle bir dava açılabilir.

İşte Fransızca hakkında bazı hızlı gerçekler:

29 ülkede resmi dil Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan ikinci ana dil, Fransız olmayan Avrupalıların beşte biri bu dili konuşuyor ve Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, NATO, DTÖ, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin resmi dilidir.

Bu hızlı gerçeklerin ötesinde, Fransız dilinin küresel erişimi var.

Organisation Internationale de la Francophonie veya kısaca Francophonie, Fransızca’nın ana dil olduğu dünya ülkelerini ve bölgelerini temsil eden uluslararası bir organizasyondur.

Bu ülkeler ayrıca, Fransız kültürüne bağlı olarak, frankofonlar olarak bilinen önemli miktarda Fransızca konuşana sahiptir.

Yedi kıtanın altısını kapsayan Frankofoni’nin 57 üye devleti vardır.

Fransızca, geçmişte olduğu gibi bugünün dili olmasa da, geleceğin dili olabilir. “Geleceğin Dilini Bilmek İster misiniz? Veriler, bunun olabileceğini gösteriyor … Fransızca” Forbes ve USA Today’de yer aldı. Bir yatırım bankası olan Natixis tarafından yapılan bir araştırmaya atıfta bulunuyor. Bu çalışma, Fransızca’yı geleceğin dili olarak adlandırmaktadır.

Şu anda, frankofon nüfusunun dağılımı aşağıdaki gibidir:

40% Avrupa% 35 Sahra Altı Afrika% 15 Kuzey Afrika ve Orta Doğu% 8 Kuzey ve Güney Amerika% 1 Avustralya ve Okyanusya Bu küresel bir varlığı göstermektedir. Bu etkinin çoğu sömürgecilikten kaynaklanmaktadır. Fransızca, Mali, Gine, Çad ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti gibi Afrika ülkelerindeki okullarda öğretilmektedir. Bu ülkeler, zamanla daha fazla artması beklenen patlayan bir nüfusa sahiptir.

Fransızca, Afrika’da önde gelen ikinci bir dildir. Oradaki nüfus artışı nedeniyle, Natixis’in çalışması, 2050 yılına kadar dünyada 700 milyon Fransızca konuşanın olabileceğini söylüyor! 17. yüzyılda büyük yazarlar Corneille, Descartes, Malherbe, Pascal ve Racine tarafından bildiğimiz şekliyle kurulan modern Fransızca, hala önemli bir küresel dildir.

Fransızcanın Avrupa dışındaki diğer kıtalarda da büyümesini gördüğümüzde, yerelleştirmenin ve Fransızca çevirilerin gerekliliğinin, anadili Fransızca olanların değişen, artan nüfusuyla iletişim kurmak için nasıl devreye gireceğini incelememiz gerekecektir.

Fransızca tercüme işlemleriniz; Üniversitelerin Mütercim Tercümanlık bölümlerden mezun olmuş,

Üniversitelerin Dil Bölümlerinden mezun olmuş veya Anadili Fransızca olan alanında uzman Yeminli Fransızca Tercümanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?