Hukuki Çeviri

Hukuki Çeviri
Hukuki Çeviri

Sözleşmeler , uluslararası patentler, ticari marka ve fikir mülkiyeti ile ilgili belgelere kadar tüm metinlerde nitelikli çeviri hizmeti sağlanmaktadır.
Alanında uzman tercüman kadromuz bu alanda sizlere profesyonel tercüme hizmeti sunacak ve projeleri  yönetecek bilgi, uzmanlık ve deneyime sahiptir.

Hukuki Çeviri Nedir?

Özellikle yurtdışına çıkışlar ile uluslararası çalışmalar yapan şirketler için hukuki çeviri son derece büyük önem taşımaktadır. Doğru çeviri ile yurtdışında yasal anlaşmalarınız konusunda herhangi bir hak kaybına uğramazsınız ve kendinizi resmi belgeler ile daha net ifade edebilirsiniz. Hukuki tercümesi hukuk metinlerinin, belgelerinin ve makalelerinin tercümesini konu edinmektedir. Buna örnek olarak mahkeme kararları, uygunluk belgeleri, uzman raporları, kanunlar, sözleşmeler, yönetmelikler ve vekaletnameler verilebilir. Bu nedenle eğer hukuk metinlerinin çevrilmesine ihtiyaç duyuyorsanız, daha sonra çok daha büyük sorunlara karışmamak adına işinin ehli ve uzman kişileri tercih etmelisiniz.

Patent, sözleşme, mahkeme sonuç kağıdı, yönetmelik, bayilik anlaşmaları, mevzuatlar, genelgeler, garanti belgesi, protokoller, irsaliye, dava çözümleri, yetki belgeleri, resmi evraklar, lisans çevirileri, imza sirküleri, niyet mektupları, dilekçeler gibi belgeler bu çeviri kapsamına girmektedir.

Hukuki Kriterlere Uygun Tercüme

Hukuki tercüme, tıp ve akademik tercümede olduğu gibi, önem arz eden bir çeviri türüdür. Hukuk büroları ve avukatlar, yurtdışı bağlantılı davalar için ve yurtdışında bulunan Türk vatandaşları için, Türkiye’den veya yurtdışından edinilmiş belgelerin tercümesine ihtiyaç duymaktadır. Bu belgelerin tercümeleri, dava tutanakları için önem arz etmesi sebebiyle eksiksiz ve doğru olarak tercüme edilmelidir. Hukuk çevirisi hangi dilde olursa olsun alana özgü kullanılan terminoloji ve ifade biçimlerinin diğer alanlara nazaran farklı kullanımlarıyla oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir çeviri alanıdır.  Hukuki tercüme alanında yabancı dilde hukuk eğitimi almış ve profesyonel olarak çevirmenlik yapan hukukçulardan oluşan uzman çevirmen kadromuzla hukuki tercümelerinizde, kaliteden ödün vermeden zamanında teslimini gerçekleştirmekteyiz.

Firmamızın sürekli geliştirdiği çeviri belleği güvenilir ve kaliteli hizmet vermemizi kolaylaştırmaktadır. Bu alanda sizlere daha fazla yardımcı olmak adına ulusal ve uluslararası hukuki jargonu, güncel gelişmeleri takip etmeyiz. Hukki tercüme ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin.

 

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?