İngilizce Öğrenmek

İngilizce Öğrenmek

İngilizce Öğrenmek

Bu yazımızda İngilizcenin ne kadar farklı yöntemlerle öğrenilebileceğinden bahsedeceğiz. İngilizce öğrenmek ister misiniz?

İngilizce Öğrenmek

7 Sıra dışı Yolu

İngilizce öğrenmek neden önemlidir? :İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir. İngilizce konuşabilmek sizi bir dizi yeni fırsata açacaktır. 1,4 milyar konuşmacıdan herhangi biriyle sohbet edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Dahası, İngilizce konuşanlar, ister ana dilleri ister ikinci dilleri olsun, dünyaya yayılmaktadır. Bu nedenle seyahat etmeye Giderseniz, dili konuşan en az bir veya iki kişiyle tanışmamak için zorlanırsınız. Yakında bir seyahat planlıyorsanız, dil repertuarınıza İngilizce eklemeyi düşünebilirsiniz. Bunu yapmanız için birçok harika neden var! Ayrıca, İngilizce öğrenmenin bir sürü sıra dışı yolu da!

İkinci bir dil bilmek, daha güvenli bir gezgin olmanıza, yeni arkadaşlar edinmenize ve farklı kültürler ve mutfaklar hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilmektedir. Ancak iyi haber şu ki, bu sıkıcı veya emek yoğun bir görev olmak zorunda değil. Bu, bir öğretmen tutmanız veya gramer kitaplarının üzerine saatler harcamanız gerektiği anlamına gelmez.

Bunun yerine, seyahat ederken İngilizce öğrenmenin birçok eğlenceli ve sıra dışı yolu var ve yolculuğun tadını çıkarabilmeniz için bunlardan bazılarını aşağıda vurguladık!

İngilizce Öğrenmenin (En İyi) Sıra dışı Yolları

  1. Film veya TV Şovu İzleyin

TV izlemek popüler bir eğlencedir ve yeni bir dil öğrenmek için harika bir yol olabilir. Ve seyahat ederken, muhtemelen bu tekniği kullanmak için birçok fırsat bulacaksınız.

İster 12 saatlik bir uçak veya otobüs yolculuğunuz olsun, ister havaalanında veya otelinizde biraz kesinti yaşıyor olun, neden Netflix ayarlarınızı değiştirmiyorsunuz veya sizi görmek için bazı popüler İngilizce filmleri indirmiyorsunuz?

Mümkün olduğunca size yardımcı olması için altyazıları koymalısınız. Ancak bu tekniği kullanarak, dil becerilerinizi geliştirirken kendinizi rahatlatabilir ve eğlendirebilirsiniz.

  1. Bir Oyunu veya Yerel Performansı Görmeye Git

Filmlere ve TV şovlarına benzer şekilde, tiyatroda bir oyun veya herhangi bir türde yerel bir performans izlemeye gitmek, İngilizce dilini kavramanızı artırmak için harika bir yol olabilir. Eğlenceli bir gün / akşam ve aynı zamanda ilgi çekici bir kültürel deneyim olduğundan bahsetmiyoruz bile.

Görebileceğiniz çok güzel şovlar var. Bunların karmaşık veya kafa karıştırıcı olması gerekmez. Dilde hala yeniyseniz, karmaşık temalardan veya dil kullanımından kaçınmak için ailelere ve genç kitlelere yönelik şovlara her zaman katılabilirsiniz. Örneğin, Shakespeare’de kullanılan eski dilden kaçınmak en iyisidir.

  1. Podcast’leri dinleyin

İngilizce konuşanların yarattığı inanılmaz podcast’ler var ve bu dili öğrenmenin eğlenceli bir yolu olabilir. Her şeyden önce, bunlar çok çeşitli konuları kapsar, böylece tutkularınıza ve ilgi alanlarınıza uyan bir şey bulabilirsiniz.

Örneğin, TV şovları, müzik, refah, tarih, suç, komedi ve aralarındaki her şey hakkında podcast’ler dinleyebilirsiniz. Bu, konuşulan dili, özellikle de ev sahiplerinin kullanabileceği konuşma dili ve argo ile başa çıkmanın harika bir yolu olabilmektedir.

Ayrıca, podcast’ler son derece eğitici olabilmektedir. Bu nedenle sadece dil becerilerinizi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda yol boyunca yeni bir şeyler de öğrenebilirsiniz.

  1. Kelime Oyunları Oynayın

Bu özellikle sıra dışı görünse de, dili hala öğrendiğiniz göz önüne alındığında, kelime oyunları oynamak, yeni keşfedilen becerilerinizi uygulamak için son derece eğlenceli ve benzersiz bir yol olabilmektedir.

İster ana dili İngilizce olan kişilerle, ister dili öğrenen arkadaşlarınızla veya tek başınıza (belki de çevrimiçi) oynayın, bu size büyük bir başarı hissi verecektir. Bazı temel dil becerilerine ince ayar yapmanıza gerçekten yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, zaman içinde geliştikçe ilerlemenizi izleyebilirsiniz.

Oynayabileceğiniz bazı harika oyunlar Scrabble, Boggle, Wordle veya Wordscapes’i içerir. Bazı oyunları yanınıza almak için bir seyahat sürümünde satın alabilirsiniz. Diğerleri bir uygulama indirebilir. Böylece bagajınızda fazladan yer kaplamazlar.

  1. Kendinize Bir Kalem Arkadaşı Bulun

Seyahat etmenin en büyük parçalarından biri, ilerledikçe birçok yeni insanla tanışmaktır. Bu insanlar dünyanın her köşesinden olabilmektedir. Bu nedenle, bir seyahat arkadaşınıza düşkün bir veda etmek zorunda kaldığınızda, mektup arkadaşınız olup olmayacaklarını sorun.

Mektup arkadaşları yıllardır etrafta dolaşmaktadırlar. Her zaman farklı uluslardan insanların birbirlerinin kültürleri hakkında bağlantı kurmaları ve öğrenmeleri için mükemmel bir yol olmuştur. Tabii ki, seyahat ederken bu biraz zor olabilir ve adresiniz değişmeye devam etmektedir. Ancak siz ve yeni arkadaşlarınız birbirinizi bir sonraki nerede kalacağınız konusunda bilgilendirebilirsiniz.

Bu sadece dilinizi değil, aynı zamanda yazma becerilerinizi de pratik etmenin mükemmel bir yolu olabilir. Hatta ömür boyu sürecek arkadaşlıklara bile yol açabilmektedir.

  1. İngilizce Müzik Dinleyin

Henüz yapmadıysanız, İngilizce müzik dinlemek yolculuğunuzda sizi desteklemek için harika bir yol olabilmektedir. Seyahatleriniz sırasında müzik dinlemek için birçok fırsatınız olacaktır. Örneğin, bir otobüste, uçakta, trende veya her neyse veya otel odanızda ürperirken veya havuz kenarında otururken.

Daha da iyisi, şarkı sözlerini veya bir çeviriyi ekranda bulabilirseniz, YouTube ve Spotify bunun için en iyi yerlerdir. Bu, öğrenirken okumanıza yardımcı olacak ve dili uygularken çok yardımcı olabilmektedir.

Sadece bazı iyi kulaklıklara, tercihen gürültü engellemeye yatırım yaptığınızdan emin olun. Çünkü bunlar hem sizin hem de etrafınızdakiler için çok daha faydalıdır.

  1. Yemek Pişirmeye Başlayın

İster inanın ister inanmayın, yemek tarifleri okumak, İngilizce dilini yorumlamanız ve öğrenmeniz için başka bir harika ve sıradışı yol olabilmektedir. Bu yüzden listemizdeki son öneri, talimatları kendi zamanınızda okumak ve takip etmektir. Sonunda yiyebileceğiniz lezzetli bir yemek veya muamele göreceğinizden bahsetmiyoruz bile!

Geleneksel yerel yemekler veya belki de evden bir şeyler yapma pratiği yapabilirsiniz. Tabii ki, bu, bir mutfağa ve doğru mutfak eşyalarına erişmeniz gerekeceğinden, seyahat ederken sahip olduğunuz konaklama türüne bağlı olacaktır.

İngilizce öğrenmek için bu yolları deneyebilirsiniz. Ayrıca İngilizce tercüme ihtiyacınız bizimle iletişime geçebiliriz.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?