Sosyal Medya

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Web Sitesi ve Sosyal Medya Yerelleştirmesi: Bilinmesi Gereken 6 İpucu

Günümüzün dijital ortamında, şirketler sosyal medyanın gerçekte ne kadar güçlü olduğunun farkındalar. E-ticaretin yükselişiyle ve daha fazla insan çevrimiçi alışverişin rahatlığına yöneldikçe, başarılı bir işletmeye sahip olmak, büyük sosyal medya yönetimine, içerik oluşturmaya ve elbette bir web sitesine yatırım yapmak anlamına gelir. İşletmeniz büyüdükçe, sonunda dünyanın dört bir yanından uluslararası pazarlara da girmek isteyeceksiniz. Web sitesi ve sosyal medya yerelleştirmesinin devreye girdiği yer burasıdır.

Bugünün yayınında, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, sosyal medya ve web siteniz aracılığıyla kitlenize ulaşma hedefinize yaklaşmanıza yardımcı olacak bazı bilmeniz gereken ipuçları vereceğiz.

Sosyal Medya ve Web Sitesi

Yerelleştirme Hakkında Hızlı Bir Özet

Ürününüz veya hizmetiniz uluslararası sahneye girdiğinde, pazarlamanızın ‘sağır kulaklara’ düşmemesini sağlamak için yapılması gereken birkaç önemli şey vardır. Yerelleştirmenin devreye girdiği yer burasıdır.

Yerelleştirme, ürününüzün veya hizmetinizin belirli bir nüfustakilerin, yani ülkenin, kültürün ve elbette belirli bir dili konuşanların ihtiyaçlarını karşılamak için tam ve kasıtlı olarak uyarlanmasını içerir.

Yerelleştirme, pazarlama, reklamcılık, mesajlaşma ve çok daha fazlası söz konusu olduğunda başka bir bölgenin genel görünümünü ve hissini kapsar. Başarılı yerelleştirme, tüketiciye ürün veya hizmetin yerel olarak geliştirildiği izlenimini verir, böylece ona yönelmelerini sağlar.

Bir Web Sitesinin Önemi Ve Sosyal Medya Yerelleştirme Stratejisi

Artık hafızamızı tazelediğimize veya yerelleştirmenin ne anlama geldiğini anladığımıza göre, şimdi bir yerelleştirme stratejisine sahip olmanın neden önemli olduğunu anlamanın zamanı geldi.

Yerelleştirme, bulunduğunuz bölge veya konuştukları dil ne olursa olsun siz ve tüketicileriniz arasında bir bağlantı kurmaya yardımcı olur. Bu süreç, belirli pazarları yakınlaştırmanıza ve benzersiz ürün ve hizmetlerinizden daha fazlasını satmanıza olanak tanır.

Ek olarak, bir yerelleştirme stratejisine sahip olmak size çok kültürlü ürün ve hizmetlere yönelik artan talebi karşılama fırsatı verir; yerel pazarlarına uygun ürün ve hizmetler arayan uluslararası pazarlar için giderek daha önemli hale gelen bir şey.

Web Siteniz İçin Bilmeniz Gereken 3 Yerelleştirme İpucu

Tüketiciler işletmenize veya markanıza bir yüz koymadan önce, genellikle bir web siteniz olup olmadığını görmek için bir web araması yaparlar ve eğer yaparsanız, neyle ilgili olduğunuzu öğrenin. Bunu akılda tutarak, web sitenizi yerelleştirmek kesinlikle büyük bir meseledir ve size doğru şekilde nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları vereceğiz.

1 – En İyi Çevrimiçi Kullanıcı Deneyimini Oluşturun.

Hedef kitlenize ulaşma ve hitap etme konusunda izlediğiniz yol, web sitenizi yerelleştirmenin temelini oluşturur. Bu, web sitenizin içeriğinin, kime ulaştığına bakılmaksızın etkili ve ilişkilendirilebilir olması gerektiği anlamına gelir.

2 – Web Sitenizin ‘Kullanım Kolaylığı’ Sağladığından Emin Olun.

Diyelim ki bir e-ticaret web siteniz var, web sitenizin bulunduğu para birimi yerel kullanıcıların para birimi olmalıdır. Bu böyle değilse, tüketicileriniz için satın alma işlemlerini engelleyebilecek bir engel yaratılır.

3 – Web Siteniz Güvenilir Olmalıdır.

İş dünyasında, güven büyük bir faktördür. Bununla birlikte, web siteniz bu güven sembolü olarak parlıyor. Web siteniz, tüketicilerinizin neyi temsil ettiğinizi anlamalarını sağlar. Bütünlüğünüzü oluşturmanıza ve sunduğunuz ürün ve hizmetlere güven aşılamanıza yardımcı olur. Dilin kritik faktörü olan çevirinin gerçek potansiyelini gösterdiği yer burasıdır.

Sosyal Medya Kanallarınız İçin Bilmeniz Gereken 3 Yerelleştirme İpucu

Sosyal medya olmadan bu kadar çok işletme nerede olurdu? Birçoğu için, işletmeye ve tekliflerine farkındalık getirmek için sosyal medyayı kullanmaya başlarlar ve sonra oradan alırlar. İşte sosyal medyanızı yerelleştirmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

1 – Yerel Bir Sosyal Medya Sayfası Oluşturun.

Bu açık görünebilir. Ancak çoğu durumda, işletmelerin ve markaların uluslararası bir pazara hizmet etmek için kullandıkları tek bir sosyal medya sayfası vardır. Bu, şu anda hizmet verdiğiniz her ülke veya bölge için, her biri için bir sosyal medya sayfasına ihtiyacınız olduğu ve elbette pazarın talebine uyacak şekilde yerel dil ve görüntüleri kullandığınız anlamına gelir.

2 – Yayınlarınızı Hedefleyin.

Gönderi hedefleme, mesajınızı doğru kişilere ulaştırmanın en iyi ve en kolay yollarından biridir. Bu tür bir yaklaşım, hala yerel sosyal medya sayfaları oluşturma sürecindeyken yardımcı olur.

3 – Çalışmanızı Ölçün.

Ölçüm ve optimizasyon terimlerine aşina olmalısınız. Ölçüm yapmak kolaydır. Tek yapmanız gereken, yayınlarınızın nasıl çalıştığını, kitlenizin onunla ne kadar iyi etkileşime girdiğini ve amaçlanan amacı yerine getirip getirmediğini gözlemlemektir.

Öte yandan optimizasyon, değişime ve adaptasyona izin verir. Ölçümlerinizden ne toplarsanız toplayın, saklayın. Bulgularınız, gelecekteki yayınları optimize etmek ve ilerledikçe geliştirmek için değerlidir.

Web sitesi ve sosyal medya çevirisi (yerelleştirmesi) için bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?