Telefon Tercümesi

Telefon Tercümesi

Telefon Tercümesi

Telefon Tercümesi : Dil Engellerini Nasıl Aşacağınızı Bilin

Telefon Tercümesi: Beklenmeyen dil engelleri meydana geldiğinde, kaybedecek zaman yoktur; hızlı ve halihazırda müsait olan kolay bir çözüme ihtiyacınız vardır. Tıbbi bir acil durumu deneyimlemeniz ya da bir iş anlaşmasını sonlandırmaya çalışmanız fark etmeksizin, dil engelleri ihtiyaç duyduğunuz yardımı almanıza mâni olmamalıdır. İyi ki bu soruna sadece bir ekipmanın yer aldığı ideal bir çözüm mevcuttur; telefon tercüme hizmetleri.

İşletmeler uluslararası alanda genişleyip çalışanlar uzaktan işlerini yürütmeye devam ettiğinden dolayı, tıp, hukuk, konaklama ve finans sektörlerinin de dahil olduğu endüstriler arasında telefon tercümesine olan ihtiyaç her geçen gün daha da artmaktadır.

Telefon Tercümesi Nedir?

Telefon tercümesi başka bir dil konuşan bir kişiyle iletişim kurmak için en hızlı, en etkili yollardan birisidir. Farklı dilleri konuşan iki kişi ve profesyonel bir tercüman arasında üç yönlü bir konferans görüşmesidir.

Servisin kullanımı kolaydır ve aşağıdaki adımları içerir:
-Bir müşteri profesyonel bir tercüme hizmetleri sağlayıcısı ile görüşür ve gerekli dil çiftini seçer.
-Saniyeler içinde, tercüman görüşmeye katılır. Konuşmayı eş zamanda çevirir.
-Bir kişi telefonda konuşurken, tercüman söyleneni not alır.
-Kişinin konuşması bittikten sonra, tercüman söyleneni öteki dilde tekrar eder ve bu sayede diğer birey konuşmayı anlayabilir.
-Tercüman her bir cümlede bilgiyi paylaşır. Bu şekilde, bilgi kaybı olmadan söylenen her şeyi yakalayabilirler.
Bu tercümenin en iyi yanlarından birisi karmaşık bir teknolojiye ihtiyaç duymamasıdır; sadece bir telefona ve kullanmayı istediğiniz hizmete erişime ihtiyacınız vardır.

Yararları

Herhangi bir endüstrideki işletmeler, bireyler de dahil, ihtiyaç halinde bir tercüme hizmetini kullanmanın faydasını görür. Telefon tercümesinin başlıca avantajları şunlardır:

-Uygun maliyet:

İhtiyaç halinde tercüme hizmetlerine ihtiyaç duyduğunuz zaman, telefon tercümesi genellikle en az pahalı tercih olacaktır, özellikle site üzerinden tercüme ile kıyaslandığında. Yolculuk ya da ekstra bir ekipman gerektirmeden, bu hizmet genellikle uygun fiyatlıdır.

-İşletme daha az maliyetlidir:

Hatalar işletmeye genellikle paraya mâl olur, özellikle büyük olanlarına. Bundan ötürü, şirketler yanlış iletişim yüzünden para kaybetmediklerinden emin olmak için adımlar atmalıdırlar. Bu ek olarak, hukuki süreç gibi zor finansal durumlara yardım eden telefon tercümanları dil engellerinin bir müvekkilin davayı kaybetmesine sebep olabilecek bir hataya sebebiyet vermediğinden emin olabilirler.

-Hizmet hemen erişilebilirdir:

Özellikle bir muayene sırasında gerekli olan uzaktan tercüme hizmetleri hemen erişilebilirdir. Buna ek olarak, eğer herhangi bir kişi hastanede ve kendi dilinde iletişim kurması gerekiyorsa, telefon tercümesi bunu sağlayabilir. Hastaların doktorlarıyla iletişimine yardım ederek, tıbbi merkezler tedavilerde gereksiz gecikmeleri önleyebilir.

-Müşteriler bir işletmeye ve onun ürünlerine güvenecektir:

Şirketler sınırlar ötesine açıldığından, müşterilerine iyi bir müşteri hizmeti tedarik edebilmeye ihtiyaç duyarlar. Telefon tercümanları olası bir satın alımla ilgili sorusu olan müşterilere yardım etmek için kolay bir şekilde ulaşılabilirlerdir. Müşteriler yeterli ölçüde iletişim kurabildiklerinde, işletmeye güven duymaya daha meyilli olacak ve ürünlerini ve hizmetlerini satın almaya devam edeceklerdir.

-İş süreçleri düzen girecek:

İletişim engelleri ortadan kalktığında, süreçler daha etkili bir şekilde tamamlanacaktır. Bu özellikle dil engelleri işin tamamlanmasında gecikmeye sebep olduğunda önem arz etmektedir.  İşletmelerin daha etkili çalışmasına yardım etmesinden ötürü, telefon tercümesi yatırımına değer.

-Coğrafik sınırları yoktur:

Telefon tercümanlarının en iyi özelliklerinden birisi de nerede bulunduğunuz fark etmeksizin onlara her yerden ulaşabilirsiniz. İş ya da tatil için kıtalararası geziyorsanız, iletişime ihtiyacınız olacağının farkındasınızdır. Buna ek olarak, belirli bir tıbbi alanda uzman birisinden fikir almak gibi başka türlü ulaşamayacağınız hizmetlere ulaşabilirsiniz.

 Nasıl Seçmeli

Bir telefon tercümesi hizmetleri sağlayıcısına karar verirken, şunlardan emin olun:

-Birçok dil çifti mevcut olsun:

Her ne kadar telefon tercümesi ajansları yüzlerce dilde hizmet verdiğini beyan etse bile, az konuşulan dilleri konuşan nitelikli bir tercüman bulmak zordur. Bu yüzden, şirketin sizin ihtiyacınız olan kombinasyona sahip olduğunu doğrulamak önemlidir.

-Hizmet her zaman erişilebilir olsun:

Telefon tercümesinin başlıca faydalarından birisi tabi ki gece ve gündüz ulaşılabilir olmasıdır ama bazı şirketlerde erişilebilirlik konusunda kısıtlamalar olabilir. Unutmayın ki kaliteli bir telefon tercümesi hizmeti her an erişilebilirdir ve bekleme diye bir şey söz konusu bile değildir.

-Gizlilik garanti edilmiş olsun:

Bütün tercüme ajansları iletişimin gizli kalacağını garanti edebilmelidir. Aslında, hastalar için HIPAA gizlilik düzenlemeleri de dahil, bütün gizlilik esaslarına uyduklarını gösterebilmelidirler. Her bir görüşmede tercümanın önünde paylaştığı bütün bilginin güvende olduğu konusunda katılımcı kendini rahat hissetmelidir.

-Tercümanlar profesyonel bir şekilde nitelikli olsun:

Tercüme sadece tercümanın yaptığı kadar başarılı olur. En etkili oturumlar için, dilcinin ana dilinin iki dili de kapsadığından emin olunuz. Buna ek olarak, tercüman konuşulacak konunun alan bilgisi konusunda uzman olmalıdır. Eğer terminolojiyi anlamazlarsa, katılımcılar arasında mesaj aktarımı yaparken önemli bir hata yapabilirler.

-Sadece kullandığınızı ödenmelisiniz:

Bazı ihtiyaç halinde tercüme hizmeti ajansları alt limit ücreti ya da hizmetlerinin kullanımı için abonelik şartı ister. Bu müşteriyi dezavantajlı bir konuma sokar çünkü hizmetten faydalanmadıkları zamanlarda bile ücrete tabi tutulurlar. Buna ek olarak, bazı ajanslar eğer müşteri hizmeti sonlandırırsa iptal bedeli talep eder. Saygın bir dil hizmetleri sağlayıcısı müşteriler üzerinde ekstra bir ücret uygulamasına gerek duymaz; onun yerine, tercümanın görüşmede geçirdiği dakika üzerinden ücret alırlar.

Özetle

Hemen ulaşılabilir olmaktan yurtdışında insanların iletişimine yardım etmeye kadar, bu hizmetlerin birçok faydası mevcuttur. Bu da bizim ihtiyaç halinde tercüme hizmeti rehberimiz.

Ankara Yeminli Tercüme | Ankara Yeminli Çeviri

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?