Ticari Çeviri

Ticari Çeviri
Ticari Çeviri

Ticari Çeviri

İhale şartnameleri, uluslararası ticaretle ilgili bilgi, belge, kanun ve yönetmelikler, yazışmalar, ithalat – ihracat yazışmaları, İş mektupları, şirket sunumları, Muhasebe, Ticaret alanında uzman kadromuz ile profesyonel çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Uluslararası ticaret olduğundan doğruluğu, şeffaflığı ve kesinliği çok önemlidir. Ticaret karşılıklı yapılan anlaşmalar olduğundan, bu hizmet oldukça yaygındır. Örneğin, toplantılarda ya da şirketler arası video konferanslarda çevirmenin ticari kavramları bilmesi gerekmektedir. Ayrıca, o sektördeki teknik kavramlara hâkim olması gerekmektedir. Her ne kadar ticari tercüme dediğimizde aklımıza uzun yazılı belgeler, resmiyet ve hesaplamalar gelse de aslında pazarlama sektöründe de bu hizmete ihtiyaç oldukça yaygındır. Örneğin, reklamlar, mobil uygulamalar, altyazılar ve dublajlar için de kullanılmaktadır.

Gelişim

Gelişen teknoloji ve üretim alanlarının çoğalması ile tercümanların da kendi alanlarında branşlaşmaya gitmesini zorunlu kılmıştır. Bu nedenle, çeviri projelerinde doğru projeyi, doğru tercüman ile iş birliği içerisinde nihai aşamaya getirilmesi çok önemlidir.

Globalleşen dünya, her dakikayla değişen ve gelişen şirketler, uluslararası iş ilişkilerini gerekli hale getirmiştir. Potansiyel iş ilişkilerinin, anlaşmaların ve sözleşmelerin yapılması için, tarafınızla olan iletişimin sağlıklı temellere oturtulması gereklidir. Uzun vadede başarıyı garantiler nitelikte olan bu durum, ticari tercüme alanında yılların tecrübesiyle profesyonelliğini kanıtlamış uzmanlardan bu süreçte yardım almayı zorunlu hale getirmiştir.

Sözlü Ticari Tercüme

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak sadece yazılı tercümede değil, sözlü tercümede de hizmet sunmaktayız. Ardıl ve simültane çevirilerde gösterdiğimiz başarı sayesinde ülkemizin en iyi tercüme hizmetini sunmayı amaçlamaktayız. Toplantı, fabrika gezisi, iş görüşmesi, ikili görüşme, telefonda tercüme gibi sözlü tercüme alanlarında çeviri hizmetimizi sizlere sunmaktan mutluluk duymaktayız. Ticari tercüme ve ticari danışmanlık ihtiyaçlarınız için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

 

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?