Korece Tercüme

Korece Tercüme

Korece Tercüme

Yeminli Korece Tercüme

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak Korece tercüme ihtiyaçlarınızda da yanınızdayız. Korece içerikleriniz için uzmanlık gerektiren tüm alanlarda Korece tercüme hizmetlerimiz ile beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılamaktayız. Bütçenizi yormadan her türden Korece tercüme hizmet talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kimlik çevirisi, ödevler, tezler, medikal ve tıbbi gibi birbirinden farklı alanlar için tercih edebileceğiniz tercüme hizmetleri kapsamında sunduğumuz uygun fiyat politikasıyla talep ettiğiniz tarihte içeriklerin tarafınıza ulaşmasını sağlıyoruz.

GÜNEY KORE GENEL KÜLTÜRÜ VE KORE DİLİ TARİHÇESİ

Güney Kore genel kültürü, 500.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Kore ve Çin arasında tarihsel açıdan bağların bulunması Kore kültürünü her ne kadar etkilemişse de Kore’nin kendine özgü kültürü gelişim göstermiştir.

Güne Kore yemek kültürünün olmazsa olmazları pirinç ve su ürünleridir. İçecek olarak ise çay, Türk geleneğinde olduğu gibi Kore yemek kültüründe de önem taşımaktadır.

Güney Kore mimarisi, yüzyıllar öncesinden gelen mimari dokuları yaşatmaya devam etmektedir. Bu geleneksel Kore evlerine ‘Hanok’ denilmektedir. Bu evler ahşap, kaya ve topraktan yapılmaktadır.

Güney Kore giyim kültürünü, geleneksel kıyafetleri olan ‘Hanbok’ yansıtmaktadır. Bu kıyafet, günümüzde artık taşrada kullanılsa da özel günlerde şehir yaşamında da giyilmektedir. Doğal boyalarla yapılan bu kıyafet doğanın renklerini temsil etmektedir.

Güney Kore geleneksel müziğine ‘Gugak’ denilmektedir. Halk şarkılarına ise ‘Minyo’adı verilmektedir. Eğlenceli bir müzik kültürüne sahip olan Kore’nin halk dansları ise ‘Pugmul’dur.

Güney Kore’de sanat ise seramik ve çömlek alanında gelişmiştir. Bu kültür, Çin ile oldukça benzerlik göstermektedir. Bunun yanı sıra, kağıt katlama ve kağıt işçiliği de Güney Kore sanat kültürünün bir parçasıdır.

Kore dili tarihçesi, 15. yüzyıla dayanmaktadır. 15. Yüzyıla kadar Koreliler, Çin yazı sistemini kullanmışlardır. Bu sistemin halk tarafından öğrenilmesi zor olduğu için bilim insanları, ‘Hangıl’ adı verilen yeni bir alfabe yapmışlardır. Bu alfabenin yapılmasını Çason Hanedanlığından Kral Secong istemiştir. Öğrenilmesi her ne kadar zor görünse de, bilim insanları tarafından Hangıl’ın diğer alfabeler arasında en bilimsel alfabe olduğu öne sürülmektedir. Bu kapsamda Korece, o tarihlerden itibaren günümüze kadar, Güney Kore ve Kuzey Kore’nin resmi dili olarak kullanılmaya devam etmektedir.

 Korece Sözlü Tercüme

Başta noterler olmak üzere konferans, telefonda konferans, seminer ve eğitim alanında sözlü tercümeye ihtiyaç duymanız halinde yeminli tercümanlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Uzman kadromuzda yer alan deneyimli koordinatörlerimiz sizinle işbirliği yaparak gereken Korece yeminli tercümanı en kısa sürede sizin için sağlayacaktır. Sözlü tercümenin yanı sıra,  simultane çeviri (simultane tercüme) yapan yeminli tercümanlarımızda alanlarında iyi yerlere gelmiş, güven ve profesyonellik anlayışını benimsemiş, uzman kadromuz ile koordine olarak siz değerli müşterimize hizmet vermektedirler. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Akademik Tercüme
Altyazı Tercümesi
Ardıl Tercüme
Deşifre
Edebi Tercüme
Hukuki Tercüme
Lokalizasyon
Online Tercüme
Oyun Tercümesi
Reklam Tercümesi
Simültane Tercüme
Teknik Tercüme
Tıbbi Tercüme
Ticari Tercüme
Web Sitesi Tercümesi
Yeminli Tercüme

Korece Tercüme | Korece Ardıl Tercüme | Korece Simultane Tercüme

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp
1
Sorunuz mu Var ?
BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?